ניהול קריירה בעולם החדש

תוכן עניינים
ניהול קריירה בעולם החדש

ניהול קריירה בעולם החדש

בחירת הקריירה הנכונה לך היא משימה הדורשת זמן למחשבה ובדיקה עצמית.
יש כל כך הרבה אפשרויות לבחירה, וזה יכול להיות קצת מורכב לדעת מאיפה בכלל להתחיל.
בחירת מסלול הקריירה הנכון היא החלטה חשובה שיכולה להשפיע משמעותית על עתידך.
מסלול הקריירה שלך יכול לא רק להשפיע על הביטחון הכלכלי שלך, אלא גם על שביעות הרצון הכללית ואיכות החיים שלך.

זה יכול להיות קשה לדעת מאיפה להתחיל כשקובעים איזה מסלול קריירה מתאים לך.
התהליך יכול להיות ארוך רוויי באתגרים, אבל חשוב לקחת את הזמן ולשקול את האפשרויות שיש לך.
עם הגישה הנכונה, אתה יכול לקבל החלטה מושכלת לגבי מסלול הקריירה המתאים ביותר עבורך.

במאמר זה בבלוג שלנו, תלמד כיצד להשיג בהירות לגבי יעדי הקריירה שלך וחשיבות המחקר והאסטרטגיות הטובות ביותר לבחירת קריירה שתואמת את המטרות שלך.

הצעד הראשון הוא להבין מה אתה רוצה לעשות בחיים. אם אתה לא בטוח, שאל את עצמך כמה שאלות:

איפה תרצה להיות בעוד 10 שנים?

מהן החוזקות שלך?

מה אתה אוהב לעשות?

ברגע שיש לך מושג מהן החוזקות שלך, חשוב איזה סוג קריירה הכי יתאים לך בהתאם לחוזקות ולדברים הטובים שיש בך. לדוגמה, אם אתה טוב בפתרון בעיות ונהנה לעזור לאנשים, קריירה במשפטים עשויה להיות אופציה טובה עבורך. אם אתה אוהב לעבוד עם מספרים או אוהב מדע ומתמטיקה, הנדסה או חשבונאות עשויים להיות הדרך שלך.

אל תדאג לוקח זמן עד שמוצאים משהו שמרגיש נכון – זה נורמלי! זה יכול לקחת שנים עד שנמצא את ההתאמה המושלמת לעבודה שלנו אבל כשאנחנו עושים את זה נכון הדברים יכולים לקרות מהר יותר

איך לזהות את הכישורים ותחומי העניין שלך בעת בחירת קריירה

פנה לעצמך וזמן וחשוב היטב במה אתה טוב, מה אתה אוהב לעשות, ומה היית מוכן לעשות באופן קבוע.

ערוך רשימה של תחומי העניין שלך והפעילויות שבהן אתם מצטיינים ונהנים. בנוסף חשוב לשקול את הערכים והמטרות שלנו בבחירת מסלול קריירה. בדוק עם עצמך על איזה סוג של אורח חיים אתם רוצים שיהיו לך וודא שהקריירה שבחרתם יכולה לעזור לכם להגיע ליעדים אלה. שאל את עצמך איזה סוג של עבודה תגרום לכם להרגיש מסופקים, והקפידו לבחור משהו שילהיב אתכם ויתן לכם את התשוקה לקום כל בוקר לעבודה שאתם אוהבים.

זיהוי הכישורים ותחומי העניין שלך הוא הצעד הראשון בדרך למציאת קריירה שמתאימה לך באמת. תחשוב מה בא לך באופן טבעי ובמה אתה טוב. תחשוב על מה שעושה אותך מאושר או מה שאתה מוצא שממלא אותך יותר. שקול את החלקים של העבודה הנוכחית שלך מה אתה נהנה יותר ומה פחות. שאל את עצמך שאלות כנות על איזה סוג קריירה יגרום לך להתרגש לקום וללכת לעבודה כל יום. לאחר שזיהית את הכישורים ואת תחומי העניין שלך, אתה יכול להתחיל לחקור מסלולי קריירה שמתיישרים איתם.

מחקר אפשרויות קריירה העומדות לרשותך

השלב השני בבחירת מסלול הקריירה הנכון הוא לעשות את המחקר הנכון. ראשית בדוק את אפשרויות הקריירה השונות העומדות לרשותך ובדוק מה הן כוללות. קחו בחשבון גורמים כמו שכר, ביטחון תעסוקתי, שביעות רצון בעבודה והכישורים הנדרשים כדי להצליח בתחום המסוים הזה. ביצוע המחקר שלך יכול לעזור לך לצמצם את הבחירות, ולתת לך מושג טוב יותר איזה מסלול קריירה עשוי להתאים לך. בנוסף, תוכל לקרוא על סיפורי הצלחה בתעשיות שונות, ולראות אילו עצות קריירה יש למומחים לחלוק. ביצוע המחקר שלך יכול לעזור לך לקבל החלטה מושכלת לגבי מסלול הקריירה שאתה בוחר.

לכן, התחל בהערכת הכישורים, תחומי העניין והתשוקות שלך. תעשה רשימה של הזדמנויות שיתאימו בצורה הטובה ביותר לקריטריונים אלה. קחו בחשבון את שוק העבודה הנוכחי ואת הצמיחה הצפויה של המקצוע. כמובן שאתה יכול גם להתייעץ עם מאמן קריירה או להשתמש בכלים להערכת קריירה כדי לעזור לצמצם את האפשרויות שלך. ישנם משאבים רבים זמינים באינטרנט, כגון לוחות דרושים, שיכולים לתת לך כיוון למצוא את הקריירה המתאימה לך. כמו כן, ניתן להשתתף בירידי תעסוקה או קריירה, להתחבר לאנשי מקצוע בתחום ולנצל התמחות או התלמדות כדי לצבור ניסיון.

הערכת שוק בקריירה שבחרת

הערכת שוק היא המפתח בבחירת מסלול הקריירה הנכון. חשוב להסתכל על שוק העבודה הנוכחי בתחום ולהעריך אילו הזדמנויות קיימות. חקור את פוטנציאל השכר ופוטנציאל הצמיחה בתחום, והסתכל על המתחרים.
שקול את ההגבלות שעשויות להיות קיימות, כגון ניסיון או תעודות הדרושים כדי להיכנס לתחום שמעניין אותך. כמו כן, העריכו את רמת הביקוש לתפקיד וכיצד כישוריכם עשויים להפוך אתכם למועמדים רצויים. על ידי הקדשת זמן לעריכת הערכת שוק יסודית, תוכל לקבוע אם הקריירה היא הבחירה הנכונה עבורך.

כמו כן חשוב לחקור את המגמות הנוכחיות של הענף שבחרת, בדוק את שוק העבודה ונתח את מגמות השכר וזמינות העבודה בתחום זה. ודא שיש לך את הכישורים הנכונים כנדרש לתפקיד. כמו כן, הקפד לבדוק את הסיכויים ארוכי הטווח של התפקיד כדי שתדעו לאן אפשר להתקדם ולשאוף. בנוסף, חקור את תרבות העבודה של התעשיות והחברות בהן אתה מעוניין כדי לראות אם היא מתאימה לך.

לאיזה שכר כדאי לכוון במסלול קריירה שבחרתי

לאחר שצמצמת את הבחירות שלך לכמה מסלולים, עליך לחקור את המשכורות הקשורות לכל קריירה.
בעוד שכסף הוא לא הגורם היחיד שיש לקחת בחשבון בבחירת מסלול קריירה, באופן כללי עניין המשכורות בכל תחום יכול לעזור לך לקבל את ההחלטה המושכלת ביותר. נסו לחפש סקרי שכר הספציפיים לאזור שלכם, שכן המשכורות יכולות להשתנות משמעותית מעיר לעיר למשל בתל אביב אנשים מרוויחים יותר משאר ערי הארץ. ייתכן שתרצה גם לחקור את תחזית העבודה עבור הקריירה שבחרת כדי לוודא שאתה יכול למצוא עבודה בקלות יחסית לאחר שתסיים את ההכשרה שלך.

כשמדובר בבחירת מסלול הקריירה הנכון, אחד ההיבטים החשובים ביותר שיש לקחת בחשבון הוא ציפיות השכר שלך. אמנם אינך צריך לדאוג יותר מדי מכסף, אך חשוב לחקור ולהבין את המשכורות האופייניות לקריירה שבה אתה מעוניין כדי שתוכל לוודא שמשלמים לך מה שאתה שווה. בדוק את טווחי השכר עבור התפקיד שאתה מסתכל עליו, והתייחס לרמת הניסיון והמיומנויות שלך כאשר אתה קובע לעצמך טווח שכר שתוכל לנהל איתו משא ומתן בבוא העת כאשר תרצה להתקבל למקום עבודה. ידיעת שיעור השוק עבור התחום שבחרת יכולה גם לעזור לך לנהל משא ומתן על שכר גבוה יותר בבוא הזמן. בנוסף, חשוב להיות מודעים לאופן שבו המשכורת שלך עשויה להשתנות ככל שתצבור ניסיון וכישורים חדשים.

ערוך רשימה של יתרונות וחסרונות בקריירה שבחרת

אחד השלבים החשובים ביותר לבחירת מסלול הקריירה הנכון הוא לערוך רשימה של היתרונות והחסרונות הקשורים לכל אפשרות.

שקול גם את ההשפעה המעשית וגם הרגשית שעשויה להיות למשרה מסוימת על חייך. שאל את עצמך שאלות כמו: כמה כסף אני יכול להרוויח? עד כמה העבודה בטוחה? כמה מתח אחווה? כמה פוטנציאל צמיחה יש? איך הקריירה הזו תשפיע על מערכות היחסים האישיות שלי? מענה על שאלות אלו יכול לעזור לך להעריך טוב יותר אם קריירה מסוימת מתאימה לך.

חקור את מסלולי הקריירה השונים שאתם שוקלים. קראו על הכישורים, ההסמכות ודרישות ההשכלה עבור כל אחד מהם. דבר עם אנשים בתחום ובקשו את עצתם. השווה את היתרונות והחסרונות בקפידה כדי לקבוע איזה מסלול קריירה יתאים לך ביותר. קחו בחשבון גורמים כמו ביטחון תעסוקתי, שביעות רצון בעבודה, שכר, מיקום ופוטנציאל לצמיחה. קבע מה הכי חשוב לך והשתמש במידע הזה כדי לקבל את ההחלטה הטובה ביותר. בנוסף, צריך לשקול את נקודות החוזק והחולשה שלכם וכיצד הם באים לידי ביטוי למסלול הקריירה שתבחר. תחשוב על איך אתה יכול להשתמש בכישרון ובתחומי העניין שלך כדי להפיק את המרב מהקריירה שאתם בוחר.

דבר עם אנשים או יועצי קריירה לגבי הכיוון שלכם בקריירה

אחד השלבים המרכזיים לבחירת מסלול הקריירה הנכון הוא לדבר עם אנשים ויועצי קריירה על כיוון הקריירה שלך. שיחה עם אנשים יכולה לספק לך מידע רב ערך על התעשייה ועל אפשרויות הקריירה העומדות לרשותך. זה גם יכול לעזור לך לקבל הבנה טובה יותר של שוק העבודה. יועצי קריירה יכולים להציע לך עצות זהב כיצד למקסם את עצמך כדי לקבל את העבודה הטובה ביותר ולהפיק את המרב ממערך הכישורים שלך. הם יכולים גם לעזור לך לזהות מסלולי קריירה פוטנציאליים המתאימים לתחומי העניין והיכולות שלך

זיהוי דרישות מקדימות כדוגמת לימודים או תואר שרלוונטיים לקריירה שלך

לפני היציאה למסלול הקריירה שלך, חשוב לזהות את התנאים המוקדמים להצלחה. בהתאם למשרה שבחרת, ייתכן שתצטרך להשלים כמה פערים. חשוב לחקור את התפקיד בו אתה מעוניין ולגלות אילו כישורים או תעודות נדרשים. ביצוע מחקר מבעוד מועד יכול לחסוך לך זמן ותסכול בטווח הארוך. בנוסף, חשוב גם לקחת בחשבון את העלות של כל לימודים שתצטרך לקחת, כמו גם את הזמן שייקח להשלמתם. הקפדה על כל הכישורים וההסמכות הנכונות יכולה להקל ולקצר את התהליך לעבר תפקיד החלומות שלך.

ערוך תוכנית להשגת היעדים במסלול הקריירה שלך

לאחר שזיהית את הקריירה האידיאלית שלך, חשוב להכין תוכנית שתעזור לך להשיג את יעדי הקריירה שלך. התוכנית צריכה לפרט את ציר הזמן, היעדים ואבני הדרך שאתה צריך להגיע אליהם. זה יעזור לך להישאר ממוקד בצעדים שאתה צריך לנקוט כדי להגיע למקום שאתה רוצה להיות. בנוסף, התוכנית שלך צריכה לכלול את המשאבים הדרושים לך כדי להגיע ליעד הסופי שלך. זה יכול לכלול השלמת לימודים, ייעוץ והכוונה מיועץ קריירה, התמחות או קורסי פיתוח מקצועי. לבסוף, הקפידו להגדיר יעדים ריאליים ולפרק אותם לצעדים קטנים יותר וברי השגה. זה יעזור לך לשמור על מוטיבציה ועל היתכנות המסלול.

לסיכום, חשוב לזכור שהדרך של כל אדם להצלחה בקריירה שונה. אמנם ישנם צעדים מסוימים שאתה יכול לנקוט כדי להבטיח שאתה הולך למסלול קריירה שמתאים לך, אך בסופו של דבר זה תלוי אך ורק בך לעשות את הבחירות הטובות ביותר עבור המטרות האישיות והמקצועיות שלך. הקדשת זמן לחקור את האפשרויות העומדות לרשותך יכול לעזור לך לקבל החלטה מושכלת ולהבטיח שאתה בדרך הנכונה להצלחה.

עמרי ווגסטף

יועץ קריירה והבעלים של “מרקורי שירותי קריירה” מומחה לינקדאין, מרצה על ניהול קריירה בעולם העבודה החדש, ומלווה אנשים למציאת עבודה שהם אוהבים.

מרצה בחברות, ארגונים אוניברסיטאות ומנחה הפודקאסט “הצלחה עם משמעות” בו אני מראיין את המנכ”לים המובילים במשק על הצלחה בקריירה.

לייעוץ קריירה אישי לחצו כאן
לתיאום הרצאות בארגון שלכם: לחצו כאן

מה דעתכם? נשמח לשמוע!

מאמרים קשורים שיכולים לעניין אותך:

פתח צ'ט
1
צריכים עזרה?
היי מה שלומך?
כאן עומרי... איך אני יכול לעזור לך?
דילוג לתוכן