ייעוץ קריירה – הייטק

תוכן עניינים
ייעוץ קריירה בהייטק

ייעוץ קרירה להייטק

מהו ייעוץ קריירה להייטק?

ייעוץ קריירה להייטק הוא תהליך שבו אנשי מקצוע מנוסים ומומחים בתעשיית ההייטק עוזרים לאנשים לקדם ולפתח את הקריירה שלהם בעולם הטכנולוגיה.
בין אם אתם סטודנטים למדעי המחשב, מתכנתים שרוצים להתקדם לתפקיד ניהולי, או מהנדסים שמחפשים שינוי כיוון – יועצי ההייטק שלנו יכולים לסייע במגוון דרכים.

אנחנו מתמחים בהבנת הדינמיקה הייחודית של עולם ההייטק והאתגרים עמם מתמודדים המומחים והעובדים בו.
בין אם זה פערי מיומנויות טכנולוגיות, קושי להבין מה מעסיקים באמת מחפשים, או חוסר ביטחון בכיוון הקריירה – אנחנו כאן בשבילכם.

למה חשוב ייעוץ עבור אנשים שרוצים להתקבל להייטק

עולם הטכנולוגיה מתקדם בקצב מסחרר.
כל יום יוצאים מוצרים חדשים, שפות תכנות חדשות ומגמות חדשות. קשה מאוד לעקוב אחרי הכל ולהבין לאן הענף הולך. זה בדיוק למה ייעוץ קריירה להייטק הוא כל כך חשוב ויעיל.

יועצי קריירה שמבינים בהייטק, הם מומחים שחיים ונושמים את העולם הזה כל יום.
הם יודעים בדיוק מהן הטכנולוגיות והמיומנויות הכי מבוקשות היום בשוק, מהם התפקידים שצפויים להיות הכי מבוקשים בעתיד הקרוב והרחוק, ואילו תעשיות מתחילות לפרוח ולאילו כיוונים כדאי לשים לב.

עם הידע והניסיון הזה, הם יכולים לעזור לכם להבין טוב יותר לאן אתם רוצים להגיע בקריירה ומהם הצעדים שתצטרכו לנקוט בשביל להגשים את החלום.
אם זה דורש ללמוד טכנולוגיות חדשות, לבצע הסבה לתחום מסוים או לרכוש מיומנויות ניהול ומנהיגות – יועצי הקריירה שלנו ידריכו אתכם.

בנוסף, הם גם מכירים היטב את עולם העבודה בהייטק ואת הדרישות של המעסיקים והחברות הגדולות. הם יודעים מה באמת החברות מחפשות במועמדים אליהן ויכולים לעזור לכם להתאים את הפרופיל האישי והמקצועי שלכם לצרכים שלהן.

בקיצור, ייעוץ קריירה נותן לכם יתרון עצום בזכות הידע, הקשרים והניסיון של יועצי ההייטק. אל תחמיצו את ההזדמנות.

הפתרונות שאנחנו מציעים

בתהליך הייעוץ אנחנו בוחנים לעומק את מצבכם הנוכחי ואז מציעים מגוון פתרונות ואסטרטגיות כדי לקדם אתכם לנקודה הרצויה. הפתרונות יכולים לכלול:

 • ליווי בבניית קורות חיים מקצועיים ומכתבי המלצה שיציגו אתכם באור הטוב ביותר בפני מעסיקים פוטנציאליים.
 • אימון אישי לשיפור מיומנויות רכות כמו תקשורת בין-אישית, ניהול זמן, עמידה מול קהל ועוד. מיומנויות אלה קריטיות להצלחה בהייטק.
 • סדנאות הכנה לראיונות עבודה שיאפשרו לכם להפגין בבטחה את הידע המקצועי שלכם.
 • תוכניות הכשרה אישיות לרכישת מיומנויות טכניות חסרות בתחומים שונים כמו מדעי הנתונים, אבטחת מידע ועוד.
 • ליווי במיתוג אישי ברשתות החברתיות שיהפוך את הפרופיל המקצועי שלכם לאטרקטיבי ורלוונטי יותר עבור מעסיקים פוטנציאליים.
 • המלצה על קורסים והשתלמויות אקדמיות שיעשירו את הידע והניסיון שלכם בתחומים רלוונטיים.
 • סיוע ביצירת קשר עם אנשי מפתח בחברות הייטק גדולות לצורך רישות וחיזוק המוניטין האישי שלכם בתעשייה.

אלו רק חלק מהפתרונות שאנחנו מספקים. בואו להתנסות בעצמכם ותראו איך אנחנו יכולים לקדם את הקריירה שלכם לשלב הבא!

להבין את התחום שמתאים לכם

ההייטק מתאפיין במגוון רחב של תחומים, החל מפיתוח תוכנה ועיצוב אתרי אינטרנט וכלה בבינה מלאכותית וסייבר.
התחומים שרוב הלקוחות פונים אלינו בעניינם כוללים:

 • פיתוח והנדסת תוכנה – מעניין ותובעני, מוסיף מיומנויות יקרות ערך ובידי המפתחים והמהנדסים נמצאת הבסיס לכל המוצרים הטכנולוגיים.
 • תפקידי ניהול פרוייקטים – אנשים שרוצים לעשות הסבה מהעולם התאגידי המסורתי לחברות הייטק ולהציג את הסיפור המקצועי שלהם בצורה נכונה.
 • עורכי דין – מעבר מתפקיד של עורך דין במסלול המקובל לתפקידי ייעוץ משפטי בהייטק.
 • מדעי הנתונים – תחום בעל הצמיחה הגבוהה ביותר כיום אשר מנתח נתונים עצומים ומפיק מתוכם תובנות אסטרטגיות עבור עסקים וחברות.
 • עיצוב ופיתוח אפליקציות ואתרי אינטרנט – אחד התחומים היצירתיים והחדשניים ביותר כיום המשלב יכולות גרפיות וטכנולוגיות מתקדמות.

אלו רק חלק מהתחומים שקיימים בהייטק. יועצי הקריירה שלנו מתמחים בכולם ויכולים לסייע לכם למצוא את התחום המתאים לכישורים, לאישיות ולשאיפות שלכם.

הטיפים המובילים לייעוץ קריירה בהייטק

בפרק זה נסקור כיצד ייעוץ קריירה בתחום ההיי-טק יכול לסייע הן לפרטים והן לחברה בכללותה. נתמקד בחשיבות שבבניית תוכנית קריירה ארוכת טווח, יצירת מערכות יחסים איכותיות במקום העבודה, והכרה מעמיקה של נקודות החוזק והחולשה האישיות שלנו כעובדים.

בתהליך של ייעוץ קריירה בדרך כלל נערכת פעילות הערכה ומיפוי שבה נבחנות ונותחות נקודות החוזק והחולשה של האדם בהקשר המקצועי. על בסיס ניתוח זה, ניתן להתאים עבורנו משרות פוטנציאליות הממוקדות בחוזקות שלנו, ולהמליץ לנו להימנע מתפקידים שאינם הולמים את הפרופיל האישי שלנו.

בנוסף, חשוב מאוד להשתתף באופן שוטף בפעילויות לפיתוח קריירה כגון סדנאות, הכשרות וקורסים מקצועיים. פעילות מתמדת שכזו מאפשרת לנו לרכוש כל הזמן מיומנויות חדשות ולהישאר עדכניים בתחום ההתמחות שלנו – הדבר קריטי על מנת שנוכל לשמור על רלוונטיות בשוק העבודה הדינמי והתחרותי.

יועץ קריירה הייטק

מה צריכים לדעת אנחנו על שווקי עבודה בהייטק

הצורך במהנדסים, מתכנתים ואנשי מקצוע אחרים בהייטק גבוה מאוד בשוק העבודה הנוכחי. בחלק זה ניתן לנו כמה עצות כיצד להשיג קריירת היי-טק חדשה שתגרום לנו להתאהב במה שאנחנו עוסקים.

אם אנחנו מעוניינים להיות מתכנתים או מהנדסים, אבל לא יודעים איך להתחיל בכלל להבין מה זה אומר – יש לי סוד קטן בשבילנו הרשת מלאה בהמון המון יידע מקיף לכל תחום שנבחר, לכל מקצוע יש אפילו קורס חינמי בשבילנו! כל החכמה פה היא לדעת למצוא זמן מתאים ופשוט לשבת ולהתחיל לחקור את תחומי ההייטק השונים בקורסים אלה אנחנו הולכים ללמוד תכנות מאפס ולאחר מכן להתקדם אפילו ללמידה של עוד שפות תכנות הפופולריות ביותר, כך שכשנסיים, נוכל לדעת ולבחור את השפה המועדפת עלינו ונוכל לקבל מושג טוב יותר לגבי עולם ההייטק.

תעשיית ההייטק מתרחבת ויש המון הזדמנויות לעבוד במגזרים שונים. אנחנו מוזמנים לחקור בעצמנו אחרי שרכשנו את הבסיס ולדעת על מהם העבודות הטובות ביותר בתעשיית הטכנולוגיה וכך נוכל לראות אם אחת מהן מתאימה לשאיפות שלנו.

טכנולוגיה היא עדיין תחום מתפתח ולכן הרבה דברים בה משתנים עם הזמן. עם זאת, מה שלא משתנה הוא שהוא מלא בהזדמנויות לאנשים שרוצים לעשות שינוי בקריירה שלהם. קריירות היי-טק נמצאות במגמת עלייה, ויש כמה משרות שצפויות לצמוח כתוצאה מהתקדמות טכנולוגית. אנחנו יכולים לראות שההייטק הוא תחום מבטיח מאוד לעתיד, עם המון אפשרויות תעסוקה במגוון רחב של תפקידים. בין אם מדובר בפיתוח תוכנה, חומרה, אבטחת מידע, ניהול רשתות ועוד – הביקוש גבוה ובהחלט כדאי לשקול לפתח קריירה בתחום. עם הידע הנכון והכישורים המתאימים אפשר למצוא עבודה מעניינת ומאתגרת בהייטק.

 

קריירה בהייטק

החלטתם שאתם רוצים עבודה בהייטק?

יש כמה דברים שאנחנו צריכים לדעת לפני שאנחנו מתחילים. אחד ההיבטים החשובים ביותר הוא למצוא נישה, בין אם זו תעשייה או מיומנות. אל תתייאשו. יש הרבה אנשים שהיו בתפקידים דומים כמוכם והצליחו בהייטק. אתם רק צריכים למצוא את הנישה שלכם ולהתמיד!

שוק העבודה בהייטק בישראל הוא בלתי צפוי. הטכנולוגיה משתנה מהר יותר מאי פעם ועם השינויים הללו, ישנם מספר תעשיות שצומחות וימשיכו לצמוח בעתיד.

קריירת הייטק יכולה להיות מאוד מתגמלת ומאתגרת בו זמנית. כמובן שיש כמה מיתוסים נפוצים על קריירות בהייטק, כמו למשל שאתם חייבים להיות עם כישורי תכנות מסוימים וחשיבה לוגית יוצאת דופן, אבל זה לא נכון כל הכישורים האלו הם דברים שנרכשים לאורך הזמן, אתם לא צריכים כישורי קידוד כדי לקבל קריירת הייטק מצליחה. היכולת ללמוד דברים חדשים במהירות היא מה שיבדל אותכם מאחרים בעת הגשת מועמדות למשרות בתחום ההיי-טק. עם זאת, זה תמיד טוב לרענן את כישורי הלמידה שלכם כדי שתוכלו להצליח ללמוד כל תחום שתרצו.

איך יועץ הקריירה להייטק במרקורי יכול לעזור לכם

אנחנו מספקים מעטפת תמיכה רחבה שתלווה אתכם לאורך כל הדרך במימוש שאיפות הקריירה שלכם בעולם הטכנולוגיה. בין הדרכים שבהן אנחנו יכולים לסייע:

– ניתוח מעמיק של רקע אקדמי וניסיון מקצועי קודם ומיפוי חוזקות ותחומים לשיפור.

– סיוע בבחירת כיוון והתמחות בהייטק המתאימים ביותר לכישורים ולתחומי העניין שלכם.

– בניית תוכנית לימודים אישית להשלמת פערי ידע בתחומים רלוונטיים.

– סיוע בהכנת קורות חיים אטרקטיביים ומכתבי המלצה מקצועיים.

– הכנה יסודית לראיונות עבודה ולמבחני מיון של חברות הייטק.

– ייעוץ בניית זהות דיגיטלית ומיתוג אישי ברשתות המקצועיות.

– הפניה למשרות הולמות בחברות מובילות וסיוע בתהליך הגיוס אליהן.

 

קריירה

 

איך להשיג עבודה בתעשיית ההייטק

קודם כל, חשוב שתהיה לך הבנה טובה של הכישורים הנדרשים בתעשיית ההייטק. חשוב גם שתדע מה לחפש בעת הגשת מועמדות לעבודה כדי שיהיה לך סיכוי טוב יותר להגיע לראיון לעבודת החלומות שלך!

חברות היי-טק עוסקות בחדשנות, מה שאומר שתמיד נוצרות מקומות עבודה חדשים ונפתחות משרות בכל יום. ישנן דרכים רבות ושונות ללכת בהם כאשר מחפשים את העבודה ההיי-טקית הראשונה שלכם, אבל דבר אחד בטוח – מדובר בתעשייה שלא כל כך קל למצוא בה עבודה ללא ניסיון! יש הרבה משרות בתעשיית ההייטק וכולם דורשים מגוון של כישורים. לכן חשוב לחחקור היטב את משרות ההיי-טק הטובות ביותר שיש בחוץ זה ייתן לכם מושג טוב יותר כיצד להיכנס לאחת מהקריירות הללו.

קריירות היי-טק הן מהמרגשות והמכניסות ביותר שיש. אבל מה צריך כדי לקבל עבודה בתעשייה הזו? הצעד הראשון הוא להבין באיזה צד של התעשייה אתה רוצה לעבוד. האם אתה רוצה להיות מפתח או שאתה רוצה לעצב מוצרי היי-טק? לאחר מכן, עליך ללטש את כישוריך ולקבל ניסיון בתחומך. בדיוק כמו כל קריירה אחרת, הדרך הטובה ביותר לוודא שאתה מספיק טוב היא על ידי ניסיון

כיצד להתכונן לקריירה בהייטק ללא תואר אקדמי

תואר אקדמי אינו ערובה להצלחה בתעשיית הטכנולוגיה. עם הכנה טובה בעזרת יועץ קריירה, אפשר בהחלט להיכנס לעבודה בהייטק בלי תואר אקדמי.

ישנן דרכים רבות שבהן תוכלו להתכונן לעבודה בהייטק ללא תואר אקדמי. מה שצריך לעשות זה פשוט להתחיל ללמוד קוד. על ידי לימוד קוד, תוכלו להיכנס לתחום כמפתחי אתרים, מהנדסי תוכנה או בוני אפליקציות. ככל שהטכנולוגיה מתקדמת, הביקוש לאנשי מקצוע בתחום ההיי-טק עולה בקצב מהיר. זה כבר לא מספיק להיות בעל תואר אקדמי כדי להיתקבל לעבודה ראשונה מסוג זה.

עבודה בהייטק יכולה להיות בהיבטים רבים. אתם יכולים לעבוד בתעשיית טכנולוגיית המידע, ללמד תכנות ולהשתמש בכישוריכם כדי להיות מומחים בכל תחום שתבחרו. ישנן דרכים רבות שבהן תוכלו להתכונן לעבודה בהייטק ללא תואר אקדמי.

לכן לפני שאתם מתחילים לעבוד בהייטק או אפילו אם כבר יש לכם ניסיון בתחום זה או אחר תדעו שישנם ארבעה דברים עיקריים שאתם צריכים לקחת בחשבון: ניסיון והשכלה, ביקוש בשוק שלכם, תשוקות אישיות ולבסוף כישורים ומיומניות. כל אלה הם גורמים חשובים שיכולים לעזור לכם להצליח בעולם העבודה בהייטק.

בנוסף, חשוב להבין שהטכנולוגיה משתנה ללא הרף. מה שהיה רלוונטי לפני חמש שנים, כבר לא רלוונטי היום. לכן, עליכם להמשיך וללמוד כל הזמן טכנולוגיות חדשות ולהתעדכן במגמות העדכניות.
רכישת ניסיון מעשי גם כן חיונית. אם אין לכם ניסיון קודם, כדאי לחשוב על התנדבות, התמחות או עבודה זמנית בתחום כדי לצבור ניסיון וללמוד את הענף.

למה חשוב לקחת יועץ לקריירה בהייטק

יועץ קריירה להייטק יכול לחסוך לנו המון זמן וכסף ולהימנע מבזבוז זמן מיותר. יועצי קריירה יכולים גם לקבוע אילו תעשיות יהיו מקום טוב עבורנו ועבור רמת המומחיות שלנו. הם יספקו עצות כיצד להציג ביעילות את הכישורים שלנו למעסיק פוטנציאלי, וזה חשוב מכיוון שהטכנולוגיה שינתה את הדרך שבה עסקים מגייסים אנשים. יועץ קריירה בתחום ההייטק מסייע בתכנון העתיד שלנו וקבלת החלטות לגבי השכלה, הזדמנויות הכשרה, או אפילו רק כדי להתעדכן במגמות הנוכחיות בתעשייה.

כאן משאירים פרטים לתהליך המיוחד לייעוץ קריירה והתאמה להייטק

העידן של יועץ הקריירה המודרני כיום מתמקד בעיקר בקריירות “היי-טק”. הצורך בייעוץ קריירה מסוג זה נעשה ברור יותר ככל שיותר ויותר משרות נפתחות והזמנויות חדשות צצות. לקריירות הייטק יש חסמי כניסה רבים ומגוונים לכן. כדי להצליח בהם, אנחנו צריכים להסתגל כל הזמן לטכנולוגיות וטכניקות חדשות ולעדכן את מערך המיומנויות שלנו.

עולם ההייטק הוא רשת מורכבת של טכנולוגיות, תעשיות וארגונים. אנשי מקצוע מתמודדים לעתים קרובות עם המורכבות של סביבה זו וזקוקים לעזרה בניווט מסלולי הקריירה החדשים והמתפתחים הללו. יועץ קריירה בהייטק יכול לספק הדרכה בפיתוח מיומנויות ספציפיות לתעשייה, אופטימיזציה של קורות החיים שלנו לשוק העבודה הנוכחי, והבטחת עבודה מוצלחת בתעשייה המהירה הזו.

אנחנו חייבים להבין שלא מדובר רק בלמצוא עבודה בהייטק, אלא גם בלהצליח ולהתקדם בה. יועץ קריירה בהייטק יכול לסייע לנו לזהות את הכיוונים והאפשרויות הטובים ביותר עבורנו, בהתאם לשאיפותינו, כישורינו וניסיוננו. בנוסף, הוא יוכל לתת לנו טיפים שימושיים כיצד להתכונן לראיונות עבודה, לכתוב קורות חיים אטרקטיביים ולנהל משא ומתן על הצעות עבודה. לכן, לקיחת יועץ קריירה בהייטק היא השקעה חכמה שיכולה לחסוך לנו זמן ומאמץ רב בחיפושים, ולסלול את הדרך לקריירה מוצלחת ומספקת יותר בעולם הטכנולוגיה.

 

עמרי ווגסטף

יועץ קריירה והבעלים של “מרקורי שירותי קריירה” מומחה לינקדאין, מרצה על ניהול קריירה בעולם העבודה החדש, ומלווה אנשים למציאת עבודה שהם אוהבים.

מרצה בחברות, ארגונים אוניברסיטאות ומנחה הפודקאסט “הצלחה עם משמעות” בו אני מראיין את המנכ”לים המובילים במשק על הצלחה בקריירה.

לייעוץ קריירה אישי לחצו כאן
לתיאום הרצאות בארגון שלכם: לחצו כאן

מה דעתכם? נשמח לשמוע!

מאמרים קשורים שיכולים לעניין אותך:

פתח צ'ט
1
צריכים עזרה?
היי מה שלומך?
כאן עומרי... איך אני יכול לעזור לך?
דילוג לתוכן